Kalite

Kalite Yönetim Sistemi

  

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemini yapımıza uygulayarak ve sürekliliğini sağlayarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan kaliteli ürünleri standart, zamanında, teknik ve ekonomik şartlara uygun olarak  üretmek ve teslim etmek temel görevimizdir.

Ürünlerimizin üstün kalitede olmasını sağlayacak, ürün geliştirme ve tasarımı aşamalarında ürün ve süreç kontrol yatırımları yapılması bizim için çok önemlidir. Kalite Kontrol Laboratuvarımızda, kalite politikamız doğrultusunda, ürünlerimizin müşteri memnuniyetini  tam anlamıyla sağlanması açısından, kimyasal ve mekanik testler  eksiksiz ve  doğru yapılır. Testlerimiz kimyasal ve metalurjik problemlerin çözümü için geniş standart şartlarında gerçekleştirilmektedir.

Ürün kalitemizi etkileyen tüm hammaddelerin işletmeye giriş etabında, yarı mamul ve mamul haline getirilmiş ürünlerimizin ise proses ve son kontrol aşamalarında kimyasal ve mekanik analiz işlemi gerçekleştirilmektedir. Analiz sonuçlarının, ilgili ürün normlarına uygunluğu ve müşteri istekleri doğrultusunda değerlendirilmesi süreci sonunda  uygunluk onayı verilir.

 

 Kalite Kontrol Laboratuvarımızda kullanılan analiz ve ölçüm cihazlarımız;

 

 Sertlik ve ölçüm cihazı

Sertlik analizi (HB)

Spektrometre cihazı

Metal ve alaşımların spektral analizi

Çekme Ölçüm cihazı

Malzemenin akma gerilmesini, kopma dayanımını ve % uzamasının analizi

Kalınlık ölçüm cihazı

Hassas kalınlık ölçümü

Optik Mikroskop

Mikroskobik analiz

 

Orjinal Metal ISO 14001 standartlarına sahip olduğumuzun bilincinde olarak, sektörümüzde en iyiler arasında olmaya çalışırken çevreye ve insan sağlığına olan saygımızı bu standartların sürekliliğini sağlamaya çalışarak ilerlemeye devam etmektedir.

İş süreçlerimizin her aşamasında "kalite standardını" garanti ediyoruz . Müşterilerimizin gerekliliklerini her aşamada karşılayarak, sürekli gelişerek kaliteli ürünler sağlıyoruz.

Kalite Sertifikalarımız


Orjinal Metal’de kalite yönetimi sistemi, kalite standartlarından biridir. Tüm faaliyetlerimiz için ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerimiz mevcuttur. Orjinal Metal, ISO14001 standart sertifikasına uyum sağlamanın yanında, çevre dostu üretim yapmasını sağlayan RoHS Direktifine( Restriction of Hazardous Substances Directive -Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama) uygun üretim yapmaktadır.

TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası

TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası

TS 18001 ISG Yönetim Sistemi Sertifikası

RoHS Deklerasyonu 2014

İş süreçlerimizin her aşamasında "kalite standardını" garanti ediyoruz ve müşterilerimizin gerekliliklerini her aşamada karşılayarak, sürekli gelişerek kaliteli ürünler sağlıyoruz.

Üretİmden Kareler

İLETİŞİM

Kıraç Akçaburgaz Mh.

3124. Sk. No:4

Esenyurt 34522

İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 444 0 450/ 0212 886 8407

Cep Tel.: 0532 755 3451

Fax   : 0212 886 85 33

Email: info@orjinalmetal.com

JoomlaMan